Sokolov

Sokolov

Sokolov 2018-11-04

Dobrý den pane doktore,

nejdříve omluva za to, že využívám Váš firemní mail, ale bohužel nemám jiný kontakt. A nyní k věci. Dnes jsem si na internetu přečetl článek s titulkem Rodiče tápou, srovnání škol jim pomůže, míní karlovarský advokát. Velice mne Váš projekt zaujal. Rád bych přiložil ruku k dílu. Tedy pokud by byl zájem o mé zkušenosti kantorské( 1963-1998), ředitelské (ISŠTE Sokolov 1990-98) a zřizovatelské ( starosta Sokolova, vedoucí odboru školství KÚ KV, vedoucí odboru školství MěÚ Aš). Rád bych, abyste Váš nápad realizoval v Sokolově nejen kvůli své vnučce (8 let, druhá třída), ale i pro to, že jsem se osobně ve školství "našel" a stalo se mi nejen povoláním, ale i koníčkem. A jako penzista mám času dost a dost.

Cením si toho, že chcete suplovat to, co vlastně občanům, daňovým poplatníkům, dluží stát. Ten sice má ve školském zákoně takové instrumenty jako výroční zpráva školy a školská rada, ale jejich informační kvalita či vliv na úroveň školy, je mu už lhostejný.

Moji nabídku hoďte klidně do koše. Ale velmi bych si vážil toho, kdybych mohl dostat Váš dotazník, kterým oslovujete ředitele škol.

Karel Černík


Velký a hluboký dík patří panu Dr. Černíkovi. Nejen, že se nebál zeptat, ale předně pro vás sestavil přehled všech odpovědí, které uvádíme. Mnoho škol v Sokolově se rozhodlo neodpovědět. To značí nerespektování zákon! Chcete, aby Vaše děti chodili na školu, která porušuje zákon? Z odpovědí ostatních, předně jejich stylu, si prosím udělejte obrázek sami. Doporučujeme se podívat na odpovědi v K. Varech např. ZŠ J. A. Komenského, Dukla či Moudrá Sova. Doporučujeme napsat svým zastupitelům. Přístup je značně rozdílný. Musíme upozornit, že pokud chcete mít své děti vzdělané, bez exekucí a s dobrým platem, je potřeba mít dobré základní vzdělání. Hejtmané včele s paní Mgr. Vildumetzovou prosazují omezení přístupu na maturitní obory. Pokud Vaše dítě nebude mít kvalitní základní školu, na maturitní obor se nedostane. Pak se ale ani nedostane na dobré místo nebo na vysokou školu. Je to na vás občané Sokolova!

ZŠ Sokolov, Pionýrů 1614 (Mgr. Krejčí)

ZŠ Sokolov, Rokycanova 258 ( Mgr. Šišková)

ZŠ Sokolov, Běžecká 2055 (Mgr. Jelašicová)

ZŠ Sokolov Sokolov, Švabinského 1702(Mgr. Skopalová)

ZŠ Sokolov Sokolov, Křižíkova 1916 (Mgr. Vlček)

Gymnázium, Základní škola, Mateřská škola Mánesova Sokolov (Mgr. Staňková, Ph.D.)

První výsledky by měly být cca 15.12.2018.