Pro všechny, kteří jsou pro nás důležití, si musíme najít čas.

Jak si představujeme, že bude ředitel školy, kam naše děti mají chodit, hovořit:

Jsme škola rodinného typu, kde každý zná každého. Svůj čas věnujeme dětem, se kterými jej trávíme, věnujeme se ale také rodičům a prarodičům. Děti bereme jako partnery, zajímá nás, co prožívají, jak se mají, diskutujeme s nimi, vedeme je ke kritickému myšlení a zároveň jim dokážeme nastavit hranice. Pracujeme také s rodiči a prarodiči. Pomáháme jim ve výchově, ale vyžadujeme jejich aktivní spolupráci. I pro ně pořádáme různé přednášky, jazykové kurzy, mohou se účastnit bohoslužeb a akcí pořádaných školou.


Dětem se věnujeme hodně individuálně. Třikrát do roka máme třídní schůzky, třídní učitelka má každý týden konzultační hodiny, kdy je rodičům k dispozici.

Dvakrát do roka se setkávám s rodičem, učitelkou a dítětem a povídáme si o tom, co mu jde, kam směřuje, za co ho můžeme pochválit, popř. pojmenujeme, co je třeba pojmenovat. Když se vyskytnou nějaké problémy - a ty také jsou - nezametáme je pod koberec. Nejlépe ještě ten samý den si popovídáme o tom, co se stalo a věci řešíme okamžitě. Zabere to spoustu času, ale je to potřeba. Pro všechny, kteří jsou pro nás důležití, si musíme najít čas. Plody uvidíme později.

Nevěříte, že taková škola existuje? my ji našli: str. 8-9 

Informace rodičům

Důvodem pro vznik tohoto webu je skutečnost, že máme tři děti a jedno je již před školák. Mnoho našich kamarádů se ptá, kam naše děti půjdou do školy. A opačně se ptáme i my. 

Nevíme. 

Nevíme to proto, že pro naše děti chceme to nejlepší - a kromě šuškandy nelze zjistit, jak která škola splňuje naše představy o základní škole. 

  • A přitom je to tak jednoduché. 

Pokud se ptáte, jakou školu hledáme pro naše děti, pak je to také jednoduché. Hledáme školu: 

  1. kde je mé dítě milováno, ale není rozmazlováno;
  2. kde se ví, že 21. století není o naučení se memorovat, ale umět pochopit svět a naučit se učit; kde učitelé umí učit;
  3. kam učitel rád chodí do práce; rád se vzdělává a prohlubuje své vzdělání; škola má rodilého mluvčího;
  4. kde učivo není vykládáno jako za M. Theresie, ale chápe se, že svět se mění  - a to rychle... Škola dokáže reagovat na aktuální potřeby světa....;
  5. kde žák má jasná pravidla, ale ví, že pravidla mají smysl;
  6. kde rodič má své zásadní postavení, hluboce a pevně zakořeněné;  školská rada je zásadním elementem pro fungování školy;
  7. kde šikana je řešena jasně a exemplárně. Kde jsou např. stejnokroje, protože pak si děti nezávidí; kde mobily jsou zakázány...;
 

Pomoc 

Tento web je tvořen amatérsky, ale s láskou. 

Pokud byste chtěli naše úsilí podpořit, pojďte web rozvíjet a naše úsilí podpořit. Budeme tým!

Rada

Každá rada je dobrá. Pokud máte jakoukoliv radu, která se týká našeho projektu, nebojte se a napište nám. 

Děkujeme. Budeme tým!

Kritika

I kritika je dobrá věc. Pokud si myslíte, že náš projekt má své vady či mouchy, ale nemáte lepší řešení, napište nám. I za to budeme rádi. 

Budeme tým!