Karlovy Vary

Zamyšlení nad odpověďmi škol

Vážení a milí rodiče, 

předkládáme Vám odpovědi škol, jak jsme je obdrželi. Hodnocení necháváme na vás. Musíme poděkovat školám v K. Varech, že odpověděly všechny. Třeba v Sokolově či Plzni se brání. Ale přesto je to velmi smutné čtení. Můžeme Vás ujistit, že je dost pravděpodobné, že právě Vaše dítě nechodí na školu, která mu může dát to, co je potřeba pro dobrého člověka ve 21. století. A nebo jinak: je dost pravděpodobné, že právě Vaše dítě jednou bude osobou, která bude vydělávat málo, bude rozvedená, bude mít exekuci, nebude šťastné a to jen proto, že žije v Karlovarském kraji!

Proč to tvrdíme? Je to jednoduché. Podívejte se na:

Klikni zde a nebo zde a nebo zde a nebo zde a nebo zde a také zde nebo hledejte na googlu. 

Víte, že před výukou Vašich dětí dokonce varuje i BIS? To, že školy neučí vhodně a je potřeba se zabývat, jaký je jejich přístup, pokud chcete mít dítě, které chápe svět kolem sebe, říká i MŠMT.

Pokud si pořady pustíte zjistíte, že základní školství je obecně velký problém. Ale v Karlovarském kraji vzniká přímo, tvrdí odborníci,  ghetto. Dnes už víme, že v našem kraji jsou nejnižší platy, nejnižší vzdělanost a nejkratší věk dožití.   

Co s tím? To je jednoduché! Je nutné psát paní primátorce a paní náměstkyni pro školství, aby žádali po ředitelích a ředitelkách více akce, změnu přístupu ve vzdělávání. Jsou zde tři školy, které vašim dětem dají dost. A pak školy, které dají málo. A přitom to jsou politici, kteří mohou relativně snadno zajistit mnohem lepší kvalitu našich škol. Pokud nechcete, aby vaše dítě tedy bylo chudé, nevzdělané, ale mělo se dobře, pak musíte změnit školu, musíte apelovat na ředitele a politiky. 

Pěkné čtení!

P. S. Než začnete číst, prosím navštivte odkaz dokumenty a přečtěte si a) otázky, vč. vysvětlení b) poděkování ředitelům a výzva. Jen tak budete mít ucelený pohled na odpovědi. 

P. P. S. Ptáte se, proč některé otázky nejsou zodpovězeny. Většinou jde o neochotu škol. Mohli jsme se odvolat a otázky vymáhat. Ale nechceme. Pokud J. A. Komenského či Dukla téměř vše ví, pak není důvodů, aby to nevěděly ostatní školy. Prostě nechtějí. Ale pro Vás rodiče je to jasná odpověď!:) 

Dne 12. prosince 2018 se uskutečnila schůzka s Ronaldem Němce, Dr. Zemanovou, první náměstkyní primátorky, pod kterou spadá  školství v K. Varech a Ing. Škarydem, vedoucím školského odboru. Byly zde presentovány výsledky z dotazníku a město se zavázalo, že dotazník lehce modifikuje, rozešle všem školám znova, tak, aby odpověděli na všechny otázky a do konce ledna 2019 kompletní odpovědi vyvěsí na svých stránkách. Děkujeme!